نشست‌های مؤسسه | وحی کودک؛ بشارت پیامبر خاتم در کتاب مخفی یهود

نشست علمی «وحی کودک؛ بشارت پیامبر خاتم در کتاب مخفی یهود» با ارائه بحث حجت‌الاسلام و المسلمین سعید سلیمی و حامد فتاحی برگزار شد.

 

مؤسسه مطالعات و بررسی‌های راهبردی بعثت؛ نشست علمی «وحی کودک؛ بشارت پیامبر خاتم در کتاب مخفی یهود» روز نهم دی ماه 1395 از سوی این مؤسسه برگزار شد.

در این نشست علمی حجت‌الاسلام و المسلمین سعید سلیمی و حامد فتاحی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی در سخنانی درباره اهمیت این موضوع تصریح کرد: اولا قرآن کریم در چند جا فرمود: که یهود کتابهایی را مخفی می کردند و یا مطالبی را تحریف می کردند. اگر تفسیری بخواهد بر این آیات نوشته شود لازم است یک تفحص و تجسس و یک پژوهشی داشته باشیم تا ببینیم آن کتب مخفی چه کتبی بوده است. شاید سرنخی بدست آمد ولذا برای تفسیر قرآن لازم است. ثانیا در این کتابها مطالبی است که برای خودمان بسیار مهم و قابل تأمل است. بعنوان مثال بنده تا قبل از اینکه کتب بشارات و کتب مستبصرین را ملاحظه کنم و ببینم که این ها به چه شکلی اسلام آوردند و مسلمان شدند خیلی قدر دینم و قدر پیامبر اسلام  را نمی دانستم.

وی ادامه داد: البته اگرچه حضرت را دوست می داشتم و سر و جان را فدای ایشان می کردم (البته در مقام ادعا) ولی به این شکلی که از آن تاریخ به بعد به این قضیه نگاه می کنم کاملا فرق کرده یعنی از آن تاریخ به بعد وقتی که اسم پیامبر عظیم الشأن اسلام به میان می آید احساس می کنم که باید احترام کنم و قدر بدانم. تا کسی این اتفاقی که برای من افتاده برای او نیافتد متوجه نمی شود من چه می گویم.

این محقق حوزوی تأکید کرد: مثل کسی که (بلا تشبیه) یک انگشتری داشته باشد و فکر نمی کند که این انگشتر یک انگشتر قیمتی است و بعدا که به او بگویند این انگشتر قیمتی است خیلی بیشتر از آن مراقبت می کند تا مبدا آن را از دست بدهد. انسان خیلی قدردان می شود وقتی که ببیند دیگران چقدر زحمت کشیدند و یک عمر تلاش کردند و به این نتیجه رسیدند که حقیقت اینجاست و حالا در دوران پیری مستبصر شده و در نقطه صفر به دنبال مافات می گردد.

وی افزود: و ثالثا اینکه ما در بعضی از کتب نوشته شده توسط یهود مطالبی را می یابیم که در کتب ما نیست. برای مثال خیلی ها تعجب می کنند که چرا یهودیها این همه برای اسرائیل کمک می فرستند. نه تنها از ایران بلکه از سراسر دنیا برای اسرائیل کمک می فرستند. به چه دلیل؟ آیا اینها نمی دانند کودک کشی کار بدی است؟! آیا اینها وجدان و انسانیت ندارند؟! آیا حقیقت را نمی بینند و نمی دانند این پولها خرج چه چیز می شود؟! چرا این کارها را انجام می دهند؟ اما اگر کتابهای اینها را بخوانیم، تورات را ملاحظه کنیم و کتبی که اینها در باب عقاید و احکام نوشته اند را ملاحظه کنیم می بینیم که این کار برای اینها لازم و واجب است.

در ادامه بحث حامد فتاحی نیز گفت: تفسیر آیاتی که در مورد کتمان کتب مقدس است برکاتی دارد و اینکه به موضوع بشارت پرداخته شود. در کنار تفسیر این دسته از آیات، یک سری از آیات قرآن اشاره دارد به این که اهل کتاب پیامبر(ص) را میشناسند. مثلا در آیه 146 از سوره بقره خداوند می فرماید: «الذین آتیناهم الکتاب یعرفونه کما یعرفون أبنائهم» به کسانی که ما کتاب دادیم او را میشناسند مراد از مرجع ضمیر(ه) در آیه وجود پیامبر(ص) است یعنی حضرت رسول را مثل فرزندان خودشان میشناسند.

وی عنوان کرد: وقتی به موضوع بشارت پرداخته شود اثباتی خواهد بود بر همین آیه قرآن و به عبارتی دیگر سندی بر آیاتی از این دست ارائه خواهد شد. برکت بعدی پرداختن به اشارات اثبات حقانیت حضرت رسول اکرم است. پیامبری که رسولان قبلی مژده و بشارت آمدن او را دادند از منابع رسیده به ما اثبات می شود که مراد حضرت محمد(ص) می باشند و پرداختن به موضوع بشارات بر حقانیت رسول اکرم می باشد که وحی کودک یکی از مصادیق آن است.

فتاحی یادآور شد: در آیات آخر سوره بقره آمده که باید به کلیه رسل ایمان داشته باشیم و مسأله نبوت فقط نبوت حضرت خاتم(ص) نیست و از طرفی میتوان گفت سندی بر حقانیت خود رسولان قبل از اسلام است که پیشگویی کردند یعنی یکی از پیشگوییهای مهم رسولان قبل از اسلام این است که آنچه که پیش گویی کردند محقق شده است و فقط اختصاص به حقانیت پیامبر خاتم ندارد و حقانیت تمام انبیاء اثبات میشود.

انتهای پیام/

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

مؤسسه مطالعات و بررسی‌های راهبردی بعثت در سال ۱۳۹۱ با هدف دشمن‌شناسی در دو سطح دشمنان‌داخلی و خارجی پا به عرصه پژوهش نهاد. در سطح دشمن‌خارجی جستارهای خود را بر «یهود» به عنوان کینه‌توزترین دشمن مؤمنان در دو بعد تبارشناسی و جریان‌شناسی این قوم عنود در تاریخ اسلام و صهیون‌پژوهی به عنوان تبلور سازمان یهود در تاریخ معاصر متمرکز ساخت. در بعد دشمن‌شناسی داخلی نیز با تمرکز بر جریانات‌درونی‌جهان‌اسلام، تبارشناسی و جریان‌شناسی‌جریانات زاویه‌دار به خصوص جریانات منتسب به روحانیت را در اولویت پژوهش‌های خود قرار داد. در هر سه سطح، ضمن استفاده از زبده‌ترین پژوهشگران عرصه‌تاریخ، تبار‌شناسی و جریان‌شناسی، علاوه بر انتشار مکتوبات در قالب کتاب و درسنامه‌ها به زبان‌های مختلف، از عنصر رسانه نیز غفلت نکرده و از ظرفیت سایت‌های‌اینترنتی و فضای‌مجازی در راستای گسترش پژوهش‌ها به زبان‌های مختلف از جمله، فارسی، عربی، انگلیسی و اردو بهره جسته است.