اخبار مؤسسه | نشست تخصصی «بررسی نقش و جایگاه حوزه و روحانیت در احیای مسئله فلسطین»

مؤسسه مطالعات و بررسی‌های راهبردی بعثت؛ نشست تخصصی قدس با موضوع «بررسی نقش و جایگاه حوزه و روحانیت در احیاء مسئله فلسطین» با حضور اندیشمندان و فضلای حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود.

زمان برگزاری این نشست تخصصی پنجشنبه 8 اردیبهشت ساعت 17 در سالن آیت‌الله حائری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه واقع در جمکران است.

گفتنی است، این برنامه از سوی مؤسسه مطالعات و بررسی‌های راهبردی بعثت و با مشارکت خبرگزاری رسا، کمیته حمایت از انقلاب‌های اسلامی مردم فلسطین و مرکز ارتباطات بین الملل حوزه‌های علمیه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

مؤسسه مطالعات و بررسی‌های راهبردی بعثت در سال ۱۳۹۱ با هدف دشمن‌شناسی در دو سطح دشمنان‌داخلی و خارجی پا به عرصه پژوهش نهاد. در سطح دشمن‌خارجی جستارهای خود را بر «یهود» به عنوان کینه‌توزترین دشمن مؤمنان در دو بعد تبارشناسی و جریان‌شناسی این قوم عنود در تاریخ اسلام و صهیون‌پژوهی به عنوان تبلور سازمان یهود در تاریخ معاصر متمرکز ساخت. در بعد دشمن‌شناسی داخلی نیز با تمرکز بر جریانات‌درونی‌جهان‌اسلام، تبارشناسی و جریان‌شناسی‌جریانات زاویه‌دار به خصوص جریانات منتسب به روحانیت را در اولویت پژوهش‌های خود قرار داد. در هر سه سطح، ضمن استفاده از زبده‌ترین پژوهشگران عرصه‌تاریخ، تبار‌شناسی و جریان‌شناسی، علاوه بر انتشار مکتوبات در قالب کتاب و درسنامه‌ها به زبان‌های مختلف، از عنصر رسانه نیز غفلت نکرده و از ظرفیت سایت‌های‌اینترنتی و فضای‌مجازی در راستای گسترش پژوهش‌ها به زبان‌های مختلف از جمله، فارسی، عربی، انگلیسی و اردو بهره جسته است.